У Києві вшанували математика Василя Єрмакова


16 березня на Лук’янівському цивільному кладовищі в Києві відбулася акція з ушанування пам’яті українського математика Василя Єрмакова, професора Київського університету, члена-кореспондента Петербурзької академії наук.

Про це повідомляє Київське математичне товариство.

Промову виголосив доктор фізико-математичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії наук Юрій Дрозд. Він розповів про життя і творчість видатного вченого, особливу увагу звернув на його навчання в Києві й за кордоном, а також педагогічну діяльність у Київському університеті та Київському політехнічному інституті. Потім учасники зібрання поклали квіти на могилу професора Єрмакова.

Вшанування Єрмакова, учасники біля пам'ятника

Учасники урочистих заходів з ушанування пам’яті Василя Єрмакова біля його могили. Фото: Київське математичне товариство

Як повідомляють організатори, в урочистих заходах взяли участь співробітники Інституту математики Національної академії наук та Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова, Національного технічного університету України «КПІ імені Ігоря Сікорського», члени Київського математичного товариства, працівники Державного політехнічного музею, редакції щорічника «Україна. Наука і культура», Державного історико-меморіального Лук’янівського заповідника.

Василь Єрмаков помер у важкі для нашої країни часи (1922 рік), останнім часом навіть голодував. Тому на могилі була лише скромна табличка з непомітним написом. 2012 року Лук’янівський заповідник на гроші, зібрані математиками Києва, виготовив і встановив пам’ятник на могилі науковця.

На Лук’янівському кладовищі спочивають також інші видатні українці: лікарі, математики, астрономи, фізики, композитори, актори, художники, військовики. Учасники церемонії відвідали могили академіків Дмитра Граве (перший директор академічного Інституту математики) і Георгія Пфейффера (очолював об’єднаний Інститут математики та фізики під час Другої світової війни), професорів Георгія Де-Метца (професорував у кількох київських вишах і очолював у різний час Київський університет і Київський політехнічний інститут) і Клавдії Латишевої (професор і декан механіко-математичного факультету Київського університету імені Шевченка).

Обговорення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *