Про весняні «Дні науки»-2014


Команда «Моя наука» підхопила важку недугу. Більш того, ми почали її розповсюджувати. Ця недуга — наукові демонстрації для дітей та дорослих. Розпочавши менше року тому разом із «Науковими пікніками», «Моя наука» провела за цей час вже п’ять подій різного масштабу. А вже у травні до нас приєдналися наші колеги.

У суботу 16 травня 2014 року Дні науки провели одразу в трьох місцях 7 інститутів Національної академії наук і кафедра біотехнології Інституту екології Національного авіаційного університету. А наступного дня, вранці 17 травня для всіх бажаючих було відчинено ворота Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАНУ.

Свято науки, незважаючи на вибори, війну, студентську сесію та інші негаразди, відвідали більше 250 людей.

Інститут біохімії ім. О. П. Палладіна об’єднався на власній території з Інститутом загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського, щоб показати гостям хімічні дива.

Розчини змінювали колір у залежності від кислотності або лужності, кристали росли прямо на очах, а з яблук за 10 хвилин виділяли цілу жменю справжньої ДНК.

Інститут молекулярної біології і генетики теж не міг встояти перед спокусою похвалитися вмінням працювати з ДНК. Молоді науковці ІМБіГу не лише виділяли її з фруктів, але й демонстрували генетично модифіковану мишу, ДНК якої вже змінена вченими. Мишка світилася в ультра-фіолетових променях точно як 100-гривнева банкнота. Разом із молекулярщиками розповідали про свою науку сусіди з Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного. І не тільки розповідали, а демонстрували культури різноманітних бактерій.

Паралельно в обох інститутах читалися лекції. У біохіміків розповідали про внутрішній світ клітини, а молекулярщики згадали всю історію біологічних відкриттів за 200 років.

Найбільша кількість демонстраторів і гостей зібралась у стінах наших давніх друзів — в Інституті фізіології ім. О. О. Богомольця. Окрім фізіологів сюди завітали молоді науковці Інституту зоології ім. І. І. Шмальгаузена, а також представники кафедри біотехнології НАУ.

Фізіологи на цей раз стали ще більш фізіологічними. Гості подивилися на справжні живі клітини слинних залоз та серця, побачили на власні очі, як скорочується живе сердце щура.

Діти і дорослі із захватом нарізали мозок щура на тоненькі скибки у півміліметра завтовшки.

Біотехнологи визначали вітамін С у соках українських виробників, розводили мікоризу для саджанців каштанів, які роздавали всім охочим гостям.

Зоологи прикували увагу гостей до надзвичайного світу крилатих тварин. Лекції про наших сусідів кажанів і перелітних птахів нікого не залишили байдужим.

Найкращою атракцією Інституту фізіології гості визнали ізольоване серце. Обіцяємо, це був лише початок! Приходьте на Дні науки — 10 листопада, у Міжнародний День науки!

Обговорення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *