Лекторій з астрономії відновлено!


Після вимушеної майже трирічної перерви до нас повертається астрономічний лекторій «Далекий і близький Всесвіт». Повертається одразу із сюрпризом.

Слово організатору лекторію, директору Астрономічного музею Астрономічної обсерваторії КНУ Лілії Казанцевій: «Ми й надалі будемо збиратись раз на два тижні ввечері по вівторках».

Як і раніше фахівці будуть знайомити Вас з новинками та сучасними проблемами астрономічної галузі. Разом з тим, розширюючи тематику лекторію, ми будемо частіше висвітлювати маловідому історію розвитку астрономії в університеті, в Києві, Україні та світі, знайомити з долями тих, хто віддав своє життя дослідженню космічних питань.

Саме тому Перша в цьому сезоні лекція і 74 за переліком тих, що вже відбулись з 2006 року відбудеться не у звичний вівторок, а в знаменний для всіх землян і, звичайно ж, астрономів День запуску Першого штучного супутника Землі.

Ви зможете ознайомитись з короткою історією Станції візуально-оптичних спостережень штучних супутників Землі, створеною в Обсерваторії за три місяці до запуску першого супутника, дізнатись про її роботу протягом понад трьох десятиліть, вшанувати пам’ять незмінного начальника Станції № 1023 Олександра Кузьмича Осипова, який, на жаль, покинув цей світ 10 років тому саме в цей день.

Ви зможете задати питання спостерігачам, послухати спогади ветеранів космодрому Байконур, серед яких і учасник першого запуску. Крім того, за ясної погоди, Ви зможете зазирнути у спостережні інструменти, на яких спостерігали ШСЗ, взяти участь у своєрідному майстер-класі з ототожнення ділянок неба з зоряними картами Станції.

А ще Ви побачите частково оновлену після ремонту університетську астрономічну обсерваторію, яка працює в Києві вже майже 170 років.

Вхід вільний

4 жовтня 2014 року о 18 годині

Обговорення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *