Мегаподія «Леонардо да Вінчі та Місяць»

24 травняп’ятниця, 09:0024 травня 2019п’ятниця, 18:00

Адреса:
майдан Свободи, 4, ХНУ ім. В.Н. Каразіна, Актова зала (2 поверх)

Контакти організаторів:
тел. 707-52-46 Змій Лілія Миколаївна

Місто: Харків


З нагоди другого Дня італійської науки у світі та на честь 500-річчя з дня смерті генія Леонардо да Вінчі у Каразінському університеті за підтримки Посольства Італії в Україні відбудеться Міжнародна конференція «Леонардо да Вінчі та Місяць».

У заході візьмуть участь 12 італійських вчених, які спільно із українськими фахівцями представлять у популярних доповідях багатий спектр ідей генія Леонардо да Вінчі та сучасні досягнення в галузях мистецтва, історії мистецтва, історії науки, історії медицини, археології, фізики, астрофізики й космонавтики. В доповідях особливу увагу буде звернено на Місяць, оскільки в цьому році ми також святкуємо 50-річчя першого людського кроку на супутник Землі.

Вчені висвітлять деякі важливі кроки прогресу людства, від інтуїції генія Леонардо да Вінчі до завоювання космосу.

Презентації супроводжуватимуться синхронним перекладом.

Серед учасників: Посол Італії в Україні д-р Давіде Ла Чечілія, ректор ХНУ імені В.Н. Каразіна Віль Бакіров, Почесний професор Неапольського університету ім. Фрідріха II Массімо Капаччіолі, науковий директор Національного інститут астрофізики (Рим) Філіппо Зербі, директор НДІ астрономії Каразінського університету Вадим Кайдаш.

Під час заходу об 11.15 у приміщенні Музею історії університету (2 поверх) заплановано спілкування із пресою.

 Під час заходу вперше в Україні  буде представлена виставка 5 фотографій унікальних робіт Леонардо да Вінчі з так званого Атлантичного Кодексу – манускрипту да Вінчі, що складається із 119 сторінок. Сторінки датуються від 1478 до 1519 року, містять креслення та записи на різні теми аеродинаміки, зброї, музичних інструментів, математики, ботаніки тощо. Манускрипт був складений Помпео Леіоні із розрізнених листів і у даний момент знаходиться у Мілані, в Амброзіанській бібліотеці.

Це найповніша колекція малюнків і креслень Леонардо. Атлантична назва походить від формату листів, на яких біли наклеєні роботи Леонардо, які зазвичай використовують для географічних атласів. Листи зібрані без точного порядку і охоплюють 40-річний період роботи Леонардо на різні теми, включаючи анатомію, астрономію, ботаніку, хімію, географію, математику, механіку, рисунки машин, дослідження про політ птахів, архітектурні проекти. Завжди стверджується, що рисунків Да Вінчі в Атлантичному Кодексу 1750. Насправді їх  було 1751.

Програма конференції

09:30- 10:00 Відкриття конференції. Привітання:
Посол Італії в Україні д-р Давіде Ла Чечілія,

Голова Харківської ОДА Юлія Світлична,
Ректор академік НАН України Віль Бакіров,

Науковий директор Національного інститут астрофізики (Рим) Філіппо Зербі,
Директор Головної астрономічної обсерваторії академік НАН України Ярослав Яцків,

Заслужений професорр Неапольського університету ім. Фрідріха II
Массімо Капаччіолі,

Президент авіакомпанії «Ернест» д-р Чаді Ель Таннір.

Секція 1 Головуючий Вадим Кайдаш
10:00-10:30 Ріккардо Латтуада, професор історії мистецтв Університету Кампанії Луїджі Ванвітеллі «Леонардо, до і після мистецтва»
10:30-11:00 Юрій Шкуратов, завідувач кафедрою астрономії та космічної інформатики Каразінського університету, чл.-кор. НАН України  «Місяць: від да Вінчі до Аполлона»
11:00-11:30 Кава-брейк

 

Секція 2 Головуючий Ірина Бельська
11:30-12:00 Карло Решіньо, професор археології Університету Кампанії Луїджі Ванвітеллі

«Місяць: визначення та образи в класичні часи»

12:00-12:30 Паскуале Туччі, заслужений професор історії фізики Міланського університету

«Леонардо винахідник»

12:30-13:00 Олена Баннікова, доцент кафедри астрономії та космічної інформатики Каразінського університету, старший науковий співробітник Радіоастрономічного інституту НАН України  «Гравітація: від Леонардо до чорних дір»
13:00- 13:30 Філіппо Зербі, науковий директор Національного інститут астрофізики, Рим «Леонардо і майбутнє»
13:30- 14:30 Обід
Секція 3 Головуючий Аличе Аморьєлло
14:30- 15:00 Віктор Конторович, провідний науковий співробітник Радіоастрономічного інституту НАН України, професор кафедри космічної радіофізики Каразінського університету  «Лев Ландау: ще один геній»
15:00-15:30 Паоло Мінгаззіні, професор судинної хірургії Університету Мілан-Бікокка та Клініки Сан Герардо в Монза «Леонардо і анатомія»
15:30-16:00 Валентина Мизгіна, директор Харківського художнього музею «Ще один великий художник: Ілля Рєпін»
16:00-16:30 Сільвія Роза Брусін (відео-звернення), директор ТВ програми «TG Leonardo», Італійське радіо та телебачення, Турін «Леонардо на Марсі»
16:30-17:00 Іван Карпенко, декан філософського факультету  Каразінського університету
«Да Вінчі: філософський контекст життя та творчості»
17:00-17:30 Массімо Капаччіолі, заслужений професор Неапольського університету імені Фрідріха II Підсумки конференції

 Довідка:

Урочиста подія «Леонардо да Вінчі та Місяць» є спільним італійсько-українським проектом, підтриманим и фінансованим Посольством Італії в Україні під егідою Національного комітету святкування п’ятисотріччя зі дня смерті генія Леонардо да Вінчі. Захід також підтриманий Інститутом радіоастрономії НАН України, Італійським національним інститутом астрофізики та авіакомпанією «Ернест».

 

ВХІД ВІЛЬНИЙ



На мапі

Обговорення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *