18 травня 2018п’ятниця, 11:00–17:00

Адреса:
Національний науково-природничий музей НАН України
вул. Богдана Хмельницького, 15, Kyiv

Контакти організаторів:
+380 44 235 6266

Місто: Київ


До Міжнародного дня музеїв співробітники відділів Національного науково-природничого музею підготували низку надзвичайно цікавих, захоплюючих та, іноді, несподіваних програм, які впродовж 18 травня можна відвідати в нашому музеї безкоштовно! Зверніть увагу, вхід до музею цього святкового дня також вільний! Ми даруємо таку унікальну можливість нашим гостям лише раз на рік! Отже, не проґавте унікальну можливість побачити найкрутіший Музей цієї частини галактики 😉 і відвідати його славетні науково-пізнавальні заходи від справжніх науковців!

Пропонуємо ознайомитись більш детально із заходами ННПМ у Міжнародний день музеїв-2018:

Геологічний відділ (1-й поверх)

14:00 – 16:00 Демонстрація “Секрети використання давніх кресал”
14:30 – 16:00 Майстер-клас “Визначення мінералів”

Майстер-клас “Визначення мінералів”, під час заходу ви познайомитесь із надзвичайно цікавим світом найрозповсюдженіших мінералів, оволодієте простими та доступними методами їх визначення, дізнаєтесь, яким чином можна розпізнавати різновиди мінералів за різними фізико-хімічними властивостями. Перевірите отримані знання у тематичній настільній грі. Автори та ведучі заходу співробітники Геологічного відділу ННПМ Євген Науменко Евгений Науменко та Юрій Шевела Юра Шевела (Yura Shevela).

Яскравими фотографіями дивовижних місць світу рясніє інтернет, а чи знаєте ви, що усі надзвичайні ландшафти нашої планети – це досконалі творіння ендогенних та екзогенних процесів? Про особливості утворення 10-ти най значущих та найчарівніших геологічних об’єкта йтиметься на лекції наукового співробітника Геологічного відділу ННПМ Марії Решетник Marja Reshet – “Геологічні атракції світу”.

Палеонтологічний відділ (2-й поверх)

11:00 – 13:00 Демонстрація “Реконструкції одягу періоду неоліту»
11:00 – 13:00 Майстер-клас «Ткацтво і прядіння»

Демонстрація “Реконструкції одягу періоду неоліту» познайомить усіх охочих з основними типами джерел з яких археолог бере інформацію про одяг давніх людей.

Під час майстер-класу «Ткацтво і прядіння» ви зможете самостійно спробувати виткати крайку на ручному станку типу бартко та випряти нитку з вовняної пряжі на підвісному веретені.

Демонстрація «Секрети використання давніх кресал» зробить для вас зрозумілим процес отримання відкритого вогню, яким користувались до кінця XVIII — початку XIX ст. Автор та ведучa заходів Аліна ВейберАліна Вейбер.

Зоологічний відділ (3-й поверх)

11:00 – 13:00 Демонстрація «Отрута чи ліки. Отрута змій у житті людини»
11:00 – 13:00 Демонстрація «Риби – вселенці водойм Києва та його околиць»
12:00 – 14:00 Демонстрація «Різноманітність пташиних яєць та гнізд»

Під час демонстрації «Отрута чи ліки. Отрута змій у житті людини» ви зможете дослідити фіксовані експонати отруйних змій та дізнатись про природу зміїної отрути, механізми її дії та використання в медицині. Автор та ведуча заходу науковий співробітник Зоологічного відділу Анастасія Малюк Nastia Brovko.

Демонстрація «Риби – вселенці водойм Києва та його околиць» познайомить вас із частиною колекції фіксованих експонатів екзотичних риб, що натуралізувалися у водоймах Києва. Демонстрацію проведе зберігач іхтіологічних фондів Зоологічного відділу ННПМ Анатолій Паньков Anatolii Pankov.

На демонстрації «Різноманітність пташиних яєць та гнізд» автори і ведучі заходу Тайкова Світлана Svetlana Tajkova та Ганна Клочко Ann Scholair запропонують усім охочим тактильно дослідити зразки гнізд та яєць горобцеподібних птахів України.

Ботанічний відділ (4-й поверх)

11:00 – 13:00 Міні-демонстрації «Хижі рослини»
11:00 – 13:00 Міні-демонстрації «Круті перці»
11:00 – 13:00 Міні-демонстрації «Лабораторія прянощів”
13:00 – 15:00 Майстер-клас «Ботанічна лабораторія: Твій перший гербарій»
15:00 – 16:30 Квест “UrbanBotanyQuest2018: Прибульці у Музеї». Обов’язкова попередня реєстрація до 17 травня в екскурсійному бюро Музею 235-62-66.

Міні-демонстрації «Хижі рослини». Вони живуть за своїми правилами у моторошному світі видової боротьби, їхня холодна краса – смертельна. Хижі рослини з хитромудрими ловчими пастками здавна дивували науковців та захоплювали уяву любителів рослинного царства. Ми познайомимось з будовою їхніх пристосувань для полювання на здобич, ознайомимось з відомими та ще нерозкритими загадками улюблених рослин Чарльза Дарвіна. Місце проведення: 4-й поверх, Ботанічний відділ, зала «Флора України». Автори заходу Марія Каліста та Олексій Коваленко Олексій Коваленко (Olexii Kovalenko).

Міні-демонстрації «Круті перці». Кінець травня, а це значить, що саме час готувати розсаду перців до висадки. Прянощі, по кількості яких вимірялися статки багатіїв, заради яких влаштовували масштабні натуралістичні експедиції, до цього часу чарують нас своїм смаком та ароматом. Ми поглянемо оком ботаніка на звичні нам болгарські перці та розповімо Вам базові секрети їхнього вирощування у себе на підвіконні. Познайомимось з більш екзотичними та пекучішими родичами з Південної Америки. Розробимо власну шкалу гостроти цих чудових рослин. Послухаємо детективні історії про чорний, духмяний, рожевий перець, перець-лонг та звісно проведемо ряд ботанічно-хімічних експериментів над ними. 4-й поверх, Ботанічний відділ, зала «Флора України». Автори заходу: Ярослава Дерк та Олексій Коваленко.

Міні-демонстрація «Лабораторія прянощів”. У всесвітній день рослин запрошуємо вас у ботанічну лабораторію, щоб дослідити обов’язковий компонент кухонної магії – чарівні прянощі, аромат яких здатен змити з вашого лиця найсірішу буденність. Ми познайомимось з детективними історіями незвичайних спецій, дізнаємось про їхні корисні властивості, навчимося їх правильно використовувати, перевіряти якість, і, звісно, скуштуємо на смак. Розріжемо справжній стручок ванілі, навчимося культивувати імбир на підвіконні й зіграємо в тематичну настільну гру. 4-й поверх, Ботанічний відділ, зала «Флора України». Автори заходу: Катерина Новосад та Олексій Коваленко.

На майстер-класі «Ботанічна лабораторія: Твій перший гербарій» пропонуємо Вам стати справжнім знавцем рослин! Ми навчимо Вас визначати рослини, правильно користуватися збільшуваними приладами та створювати ботанічні колекції. Дізнаємось навіщо це робити, кому Ваші зразки стануть у нагоді та як примножувати свої колекції без надмірної шкоди для живих організмів. Під час мк – ми пройдемо шлях від збору рослин, до їхнього монтування на аркуш паперу. Й не забудьте прийти через тиждень за своїм першим експонатом. Автори: Олексій Коваленко, Марія Каліста, Катерина Новосад. Місце проведення: 4-й поверх, Ботанічний відділ, зала «Флора України».

Квест “UrbanBotanyQuest2018: Прибульці у Музеї» – станьте учасником дивовижних пригод у самісінькому центрі нашого чудового міста. Серце велетенського мегаполісу стало місцем підступного вторгнення техногенної раси блорганів і лише ви, ваші знання та екологічний світогляд здатні схилити шальки терезів у наш бік. На вас очікують пошуки підказок у динамічному міському середовищі, ботанічні загадки, приємні сюрпризи для найбільш уважних учасників та звісно радість від виконання місії. І все це в лагідних променях травневого ранкового сонця. Місце проведення: центральні квартали міста, старт – Національний науково-природничий музей НАН України. Автор та ведучий: Олексій Коваленко Олексій Коваленко (Olexii Kovalenko).

Увага! На квест необхідно обв’язково попередньо зареєструватись до 17 травня в екскурсійному бюро Музею 044-235-62-66.

Виставкова зала ННПМ (1-й поверх)
11:00 – 12:30 Презентація книжки Г.В.Фесенко “Вітчизняна номенклатура птахів світу” 12:30 – 13:00 Лекція “Дослідження неіснуючих тварин” 13:00 – 14:00 Лекція “Геологічні атракції світу

Презентація книжки “Вітчизняна номенклатура птахів світу” Г. В. Фесенко – українського ученого-орнітолога, одного з розробників системи українських назв птахів фауни України. У книжці розглянуто підходи до укладання переліку вітчизняних назв птахів світу. Перелік укладено на основі класифікаційної системи, яку використано у багатотомному зведенні “Handbook of the Birds of the World”. Назви птахів походять з різних джерел і ґрунтуються на транслітерації, перекладі, прототипах, прямому запозиченні з восьми європейських мов: латинської, англійської, іспанської, німецької, словацької, польської, російської, французької. Значною мірою використано синоніми власних національних назв птахів, запропоновано неологізми. Описано принципи і вказано способи, за якими укладено вітчизняну систему птахів. Особливу увагу приділено обранню назв родів як основи укладання означень інших таксономічних рівнів. Книжка буде надзвичайно корисною та цікавою викладачам орнітології, біогеографії, науковцям-природничникам різного профілю, філологам, усім причетним до популяризації наукових знань.

Лекцію “Дослідження неіснуючих тварин” презентуатиме Григорій ПоповГригорий Попов (Grigory Popov) , кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник відділу ентомології та наукових фондових колекцій Інститут зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України. Тільки під час цієї лекції Ви отримаєте відповіді на такі надзвичайні цікаві питання:
Чому грюкавка Фотерингема стала найшвидшим птахом у світі та взірцем моногамії для людства? Як пов’язані перфокарти, засновник сучасної біометрії та кеймінанкулі? Чи можна вивчити тварин, якщо в результаті випробовування атомної бомби померли їхні дослідники? Як дописувач Аду та творець Хеллбою став найкращим ілюстратором експедиції космічних дронів? Чому «Аватар» має рішучі зоологічні вади? Біомеханіка та некроготика Ганса Руді Ґіґера з «Чужим» у комплекті.

Яскравими фотографіями дивовижних місць світу рясніє інтернет, а чи знаєте ви, що усі надзвичайні ландшафти нашої планети – це досконалі творіння ендогенних та екзогенних процесів? Про особливості утворення 10-ти най значущих та найчарівніших геологічних об’єкта йтиметься на лекції наукового співробітника Геологічного відділу ННПМ Марії Решетник – “Геологічні атракції світу”.

До зустрічі 18 травня у ННПМ!

Обговорення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *