Дні науки 2017


На календарі вже майже 10 листопада, всесвітній день науки в ім’я миру, розвитку й всього гарного наближається. А з ним приходять і «Дні науки». Повні програми кожного міста з’явилися на сайті Днів науки та у нас у розділі «Події», тому ви можете познайомитися з ними там, а зараз ми спробуємо зробити огляд та вибраний анонс найцікавіших на смак редакції подій (хоча ми б із задоволенням відвідали би всі!).

Нагадаємо, що це будуть уже 9-ті «Дні науки», науково-популярний захід відбувається двічі на рік – у листопаді та травні. «Дні науки» проводилися хоча б раз у 8 містах України, в ньому взяли участь близько ста наукових установ Національної академії наук України, університетів, приватних лабораторій, наукових музеїв та обсерваторій. Всі заходи «Днів науки» безкоштовні та вільні для відвідування (окрім деяких майстер-класів, які потребують попереднього запису).

«Дні науки» 10-12 листопада відбудуться у 6 містах України. Крім столиці наукою цього разу будуть захоплюватися Івано-Франківськ, Харків, Одеса, Канів і вперше проект прийде до Сум.

В Одесі події відбуватимуться в Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці в неділю, 12 листопада. Кого з лекторів не візьми – вони всі зірки. Хоч психіатр Віктор Пахмурний, хоч ботанік і біохімік Володимир Немерцалов, хоч ембріолог Олександр Петренко. Імунолог Ірина Кольцова – єдина жінка серед лекторів – розповість про автоімунні захворювання, які ми вчимось розуміти, щоб лікувати. А завершить свято Євген Дикий з унікальним для України проектом дослідження екології (не тієї, що природоохорона, а тієї, що про різноманіття організмів навколо нас) за допомогою виділеної з середовища ДНК. Хоча ще до цього завершення хіміки, мікробіологи та астрономи познайомлять одеситів зі своїми приладами, дадуть покрутити мікроскоп та змішати хімічні реакції.

Сумські науковці вже першого ж разу пропонують насичену програму на «Днях науки». В суботу відбудеться 5 лекцій з медицини – від пренатальної до судової. Та заїжджий Віктор Досенко в якості родзинки з лекцією про клітковину. А паралельно – наукові демонстрації з мікроскопії, анатомії, хімії, медицини тощо. У неділю пройдуть лабораторні майстер-класи з ПЛР, мікробіології, фізіології. Для участі в них потрібен попередній запис, тому не баріться! Обидва дні триватимуть екскурсії до одного з найкращих в Україні музеїв анатомії людини. А приймає всю цю феєрію Сумський державний університет.

В Івано-Франківську всіх любителів науки запрошує ціле наукове містечко «Нова енергія». Лекції від Інституту нафти й газу, демонстрації цікавих експериментів, потужний розряд машини Тесли – все це не залишає байдужим нікого вже не перший раз на «Днях науки». Весело й пізнавально буде у неділю, 12 листопада.

Харківські фізики вперше на «Днях науки» допустять обраних (тих, хто встиг зареєструватися) до свого лігва – Фізико-технічного інституту низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України. Це, якщо хто не в курсі, місце, де група за участю Лева Ландау розщепила ядро літію у 1930-х роках. Вхід потребує попереднього запису, але воно того варте. Фізики покажуть, як вони працюють з низькими температурами, оптичні ефекти, інфрачервоні термометри та мікроскопи. Охочі зможуть покрутити електричні схеми під наглядом досвідчених спеціалістів. І звісно буде демонстрація магнітної левітації – явища, яке завжди дивує навіть підготованих спостерігачів.

Вже вдруге «Дні науки» приходять до невеликого містечка Канів у Черкаській області. Канівський природний заповідник гарантує, що цікавої біології буде вдосталь: демонстрації, майстер-класи, лекції. Але й без хімічних дослідів глядачі не залишаться.

Ось так цікаво буває на Днях науки!

Київ уже традиційно чекає на скарги: локацій багато, лекцій ще більше, демонстрації цікаві, всюди не встигнеш. Що скажеш – це правда. Науковці хочуть бути відкритими до народу, кожного року їх все прибуває. Обирайте найцікавіше саме для вас, а ми спробуємо в цьому допомогти.

У суботу події розгорнуться в Інституті молекулярної біології і генетики, Інституті математики та Києво-Могилянській академії. Могилянці влаштовують лекційний марафон з фізики – від моделювання молекул у створенні нових ліків до ядерних реакцій. В Інституті математики будуть лекції з математики, головоломки з математики та майстер-класи з математики. Але не тільки. Найбільше ж подій заплановано в Інституті молекулярної біології. Неподалік від нього можна буде потрапити на екскурсію до інститутів Кібернетичного центру: побачити 3D-принтер та потужний комп’ютерний кластер (потрібна реєстрація). На лекцію з екскурсією та майстер-класом запрошують археологи Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.

На неділю відвідувачів запрошують Інститут фізіології НАН України, Національний науково-природничий музей НАН, а також спільна локація Київського академічного університету та інноваційного парку ЮнітСіті. У фізіологів будуть не тільки говорити та показувати цікаве про роботу нашого тваринного організму, але й можна буде послухати про гриби, енциклопедії, логарифми, фотодокументи, ранніх слов’ян. На території ЮнітСіті відбудуться лекції про ГМО, кластери, спорт, фізику дифракції та ще багато інших. Тут теж буде магнітна левітація (не тільки ж харків’янам усе гарне!), інші фізичні та біологічні демонстрації. А в Природничому музеї буде дві програми: археологічна та біологічна, неможливо визначитися, яка цікавіша!

Увечері обох днів гостей приймуть Астрономічна обсерваторія і Астрономічний музей КНУ. Короткі лекції на найрізноманітніші теми, а далі екскурсії до музею та телескопа – прекрасне завершення наукового вікенду.

Цілком можливо, що цього разу в останній момент з’явиться транспорт, який зможе перевозити відвідувачів між локаціями Києва, тому слідкуйте за новинами на ФБ-сторінці!

Обговорення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *