Дні науки 2016. Житомир

28 Жовтня 2016 | Редакція "Моєї Науки"

Категорія: Дні науки

Теги: ,


Дні науки” — науково-популярна акція, що проводиться в наукових закладах України з 2013 року.

Програма
Дні науки 2016. Житомир

(подія у Fb)

13 листопада (неділя)

Кафедра фізики, Фізико-математичний факультет, Житомирський державний університет ім. Івана Франка

(вул. Велика Бердичівська, 40)

Лекції за участі Інституту ядерних досліджень НАН України

Лекції (аудиторія 617):

12:00 Андрій Грищук “Деякі питання класифікації елементарних частинок

В Кількість відкритих елементарних частинок в сучасній фізиці високих енергій вже давно перевищила 1000. Виникає питання чи існують якість закономірності в такому хаосі, чи можливо елементарні частинки не такими якими здаються. Постараємося дати відповідь на ці питання. Фізика елементарних частинок XX століття сильно відрізняється від фізики XXI століття.

12:45 Платон Корнійчук “Еволюція Зір

Сучасна астрофізика базується на знаннях, отриманих в останні десятиліття. Сюди відносяться термоядерний синтез як джерело енергії зірок, відкриття пульсарів, нейтронних зірок, чорних дір. Ці відкриття воістину зробили революцію в астрофізиці і не випадково викликали широкий інтерес не тільки в середовищі фахівців, але й любителів астрономію та астрофізики. Одним з таких питань є народження, життя та смерть зірок.

13:15 Володимир Улещенко “Великий Вибух — початок всього

Зараз ми не сумніваємось в тому, що колись давно наш світ почався з Великого Вибуху. Звідки ми це знаємо, що це підтверджує? Як ми розуміємо, що відбувалося в перші миттєвості після вибуху, і як це відображається у властивостях Всесвіту, який існує в даний момент. Що таке кварк-глюонна плазма і як ми її можемо отримати зараз? Яким чином властивості найбільших структур Всесвіту пов’язані з властивостями найдрібніших елементарних частинок? Спробуємо дати відповіді на ці питання і, можливо, задати собі інші.

14:00 Сергій Новицький “Історія розвитку прискорювачів частинок

Яким чином дізнатися, з чого складаються елементарні частинки? Як побачити частинку зсередини? Спосіб, який було віднайдено науковцями базується на простій ідеї: “зламати частинку”. Якщо елементарну частинку розігнати до високої енергії і вдарити нею по мішені, то в результаті з енергії зіткнення народжуються нові частинки. Установка, що розганяє частинки до високих енергій називається прискорювачем частинок. Такі прискорювачі почали з’являтися досить давно і удосконалюються разом з стрімким розвитком науки.

14:45 Юрій Степаненко “Нестабільність у ядерному світі

Матерія навколо нас утворюється з атомів, які в свою чергу складаються з ядер та електронів. Одні ядра залишаються стабільними, інші ж існують мільйонні долі секунди. Якими фізичними процесами викликана така поведінка. Як відбуваються дослідження й отримання короткоживучих ядер. Як на практиці використовуються знання про радіоактивні ядра.


Слідкуйте за програмою заходів Дні науки 2016 та дізнайтеся про програми в інших містах

sci-days-2016-a0-banner-lviv

Обговорення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *